Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

WzMOCnij swoje otoczenie

Ocena 0/5

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Kopernika w Boguszowie – Gorcach została jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A grantowi w wysokości 24 tys. złotych w naszej szkole zrealizujemy projekt edukacyjny „ Alternatywne źródła energii – korzystne dla środowiska i oszczędne dla portfela” skierowany do uczniów naszej szkoły oraz lokalnej społeczności.

 Celem projektu jest połączenie wiedzy z zakresu wykorzystania alternatywnych źródeł energii i ich wpływu na środowisko naturalne ( fotowoltaika, elektrownie wiatrowe, pompy ciepła itp. ) z matematycznymi umiejętnościami przeliczenia korzyści finansowych wynikających z wykorzystania takich źródeł.

W ramach realizacji projektu, przeprowadzimy warsztaty dla uczniów klas 3-8 oraz dla ich rodziców – mieszkańców gminy. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się miedzy innymi jak działają alternatywne źródła ciepła i jaki mają wpływ na środowisko naturalne. Rozwiną także swoje umiejętności matematyczne, przeliczając kubaturę pomieszczeń, wyliczając średnie zużycie energii elektrycznej, przeliczając ilość paneli fotowoltaicznych, moc elektrowni wiatrowej czy pompy ciepła do ogrzania domu/ mieszkania o konkretnej powierzchni. Przeprowadzą także obserwacje środowiskowe. Zajęcia zostaną wzbogacone o wykorzystanie pomocy dydaktycznych zakupionych w gramach otrzymanego grantu takich jak między innymi: przenośny zestaw fotowoltaiczny, słoneczny ogrzewacz wody, mierniki parametrów środowiskowych, stacje pogody, monitor interaktywny z laptopem oraz obudową metodyczną. Uczestnicy poznają sposoby oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej oraz praktyczne metody działań wspierających ochronę środowiska.

  Program „Wzmocnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochrona środowiska.

 Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

https://wzmocnijotoczenie.pl/  oraz https://www.energetycznykompas.pl/ 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.