Logo Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach - Boguszów-Gorce
Powróć do: Dla mieszkańca

111 Boguszowskie Drużyny Żółto-Niebieskie

111 Boguszowskie Drużyny Żółto-Niebieskie należą do Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. Jest to jednostka terenowa działająca jako Szczep od siedmiu lat w gminie Boguszów–Gorce i harcerskie środowisko zapewniające ciąg wychowawczy. Wcześniej (od 2014 roku) w Boguszowie-Gorcach działały samodzielne drużyny.

Działania Szczepu są widoczne w mieście, zwłaszcza podczas uroczystości państwowych, lokalnych oraz związanych z harcerskimi działaniami. Siedzibą Szczepu jest harcówka przy ul. Kolejowej 7 w Boguszowie-Gorcach. Drużyny charakteryzują się niebieskimi chustami z żółtymi elementami i herbem miasta, logo dopasowanym do nazw, które są związane z ogniem, podobną obrzędowością, jednakowym emblematem z herbem miasta.

• 111 Boguszowska Gromada Zuchowa ROZTAŃCZONE PŁOMYKI to jednostka działająca od września 2014 roku w Boguszowie – Gorcach. Zrzesza dzieci od 5 do 10 roku życia. Drużynową Gromady jest sam. Weronika Błajewska. Zuchy realizują próby na Znaczek Zucha oraz gwiazdki zuchowe. Program Gromady oparty jest na zdobywaniu sprawności zespołowych i indywidualnych. Jeżdżą także na wycieczki, biwaki, zimowiska i obozy. Dzieci działają w małych grupach zwanych szóstkami. Zbiórki Gromady odbywają się raz w tygodniu.
Termin i miejsce zbiórek: wtorek 17:00 – 18:30, ul. Kolejowa 7
Kontakt: 661 100 074 – Weronika
Przed pierwszą zbiórką należy skontaktować się z Drużynową. 

• 111 Boguszowska Drużyna Harcerska DWA PŁOMIENIE to jednostka działająca stycznia 2015 roku w Boguszowie – Gorcach. Zrzesza dzieci od 10 do 13 roku życia. Drużynową jest hm. Nikola Rymaszewska HR. Harcerze po zakończeniu okresu próbnego składają Przyrzeczenie Harcerskie i realizują próby na stopnie harcerskie. Program Drużyny oparty jest na działaniach zespołowych (zastępami) i zdobywaniu sprawności indywidualnych oraz tropów. Zbiórki Drużyny odbywają się raz w tygodniu.
Termin i miejsce zbiórek: czwartek, 17:00 – 17:30, ul. Kolejowa 7
Kontakt: 534 192 417 – Nikola
Przed pierwszą zbiórką należy skontaktować się z Drużynową. 

• 111 Boguszowska Drużyna Starszoharcerska TRZY PŁOMIENIE to jednostka działająca stycznia 2015 roku w Boguszowie – Gorcach. Zrzesza dzieci od 14 do 18 roku życia. Drużynowym jest phm. Marcin Walendzik HR. Harcerze po zakończeniu okresu próbnego składają Przyrzeczenie Harcerskie i realizują próby na stopnie harcerskie. Program Drużyny oparty jest na działaniach zespołowych (zastępami) i zdobywaniu sprawności indywidualnych oraz tropów. Zbiórki Drużyny odbywają się raz w tygodniu.
Termin i miejsce zbiórek: czwartek, 17:45 – 19:15, ul. Kolejowa 7
Kontakt: 512 085 542 
Przed pierwszą zbiórką należy skontaktować się z Drużynowym.