Logo Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach - Boguszów-Gorce

"Klimatyczny Człowiek Roku" - konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Ocena 0/5

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło piątą edycję konkursu "Klimatyczny Człowiek Roku", którego celem jest docenienie i nagrodzenie osób, które w sposób nieszablonowy i innowacyjny działają na rzecz klimatu i środowiska oraz posiadają osiągnięcia w tym zakresie.

Kto jest odbiorcą konkursu ?
   • Nauczyciele lub nauczycielki - posiadający status nauczyciela, którzy w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych i/lub dodatkowych działań w sposób oryginalny edukują o klimacie i środowisku i aktywnie działają na rzecz zwiększenia świadomości ekologicznej.
   Młodzi naukowcy lub młode naukowczynie - pełnoletnie osoby do 35 roku życia, które posiadają osiągnięcia naukowe w postaci publikacji naukowych lub zakończonych badań naukowych w obszarze klimatu i środowiska oraz popularyzujące naukę o środowisku  przyrodniczym i klimacie oraz ich ochronie.
   Społecznicy lub społeczniczki - osoby pełnoletnie, które są zaangażowane w prospołeczne lub edukacyjne nieszablonowe i innowacyjne działania na rzecz klimatu i środowiska.

Dlaczego konkurs jest ważny ?
W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego potrzebujemy nie tylko systemowych zmian, ale także pozytywnych przykładów i inspiracji. Istotne jest docenienie osób, które w sposób szczególny, zarówno w pracy zawodowej jak i poza nią angażują się w działania na rzecz klimatu i środowiska, dążąc przy tym do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.

Regulamin konkursu ↓
Regulamin_Konkursu_Klimatyczny_Człowiek_2025_Roku 

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora ↓
https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/klimatyczny-czlowiek-2025-roku

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności