Logo Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach - Boguszów-Gorce

Akcja edukacyjna z dofinansowaniem

Ocena 0/5

Boguszów-Gorce otrzymał dofinansowanie na przeprowadzoną w 2023 r. akcję edukacyjną mieszkańców.

W zeszłym roku nasza gmina zrealizowala akcję edukacyjną pn. „Mniej kupuję – segreguję”. Warsztaty odbyły się w każdej z boguszowskich szkół podstawowych. Uczniowie wzięli udział w ciekawej pogadance i zabawie ruchowej, dowiedzieli się w jaki sposób segreguje się odpady oraz jakie odpady możemy zawieźć na PSZOK. Uczestnicy warsztatów otrzymali przyborniki na biurko i gry edukacyjne.

Ponadto klasy od I do VIII uczestniczyły w warsztatach wyjazdowych podczas których uczniowie zwiedzili Sortownię Odpadów Selektywnie Zebranych Sanikom w Lubawce. Przeprowadzone na miejscu warsztaty dostarczyły wiedzy nt. odpadów, ale także zwiększyły świadomość ekologiczną i zachęciły dzieci do podejmowania proekologicznych działań w życiu codziennym.

Akcja edukacyjna mieszkańców miasta Boguszów-Gorce "Mniej kupuję - segreguję" została zrealizowana przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Ogólna wartość przedsięwzięcia to 33.662,05 zł z czego 8.415,51 zł to dofinansowanie z WFŚiGW.

www.wfosigw.wroclaw.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności