W dniu 9 października br. siedem par z Boguszowa-Gorc otrzymało medale Prezydenta RP z okazji złotych godów, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubilaci spotkali się na sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach przy herbacie i słodkim poczęstunku. Towarzyszyli im członkowie rodzin i przyjaciele. W części oficjalnej, Burmistrz Miasta Waldemar Kujawa udekorował medalami za długoletnie pożycie małżeńskie siedem par, które zawarły związek małżeński 50 lat temu. Jubilatom wręczono odznaczenia, upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Do życzeń dołączyły się Przewodnicząca Rady Miejskiej Sylwia Dąbrowska oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Teresa Kropielnicka. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tortu oraz wspólnej zabawy na parkiecie.
W tym roku Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego obchodzili:  Józef i Helena Andrukonis, Stanisław i Daniela Bogdanowie, Jan i Irena Jackowscy, Zdzisław i Teresa Kowalscy, Józef i Helan Kuryszowie, Julian i Helena Olkiewiczowie oraz Jan i Marinette Pawłowscy.
Życzymy Jubilatom kolejnych szczęśliwych lat wspólnego życia!