Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisał się w harmonogram imprez i uroczystości  Zespołu Szkół Samorządowych. W sposób szczególny święto to przygotowują i obchodzą dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie szkoły z klas I – IV.
W Centrum Kulturalno – Kongresowym ,,Witold” grupa z oddziału przedszkolnego ,,Biedroneczki”, jak co roku zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyły kochane Babcie i kochani Dziadkowie cztero i pięciolatków.
Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich ,,skarbów”. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełny uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. A na koniec tej wyjątkowej uroczystości dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. ZSS w Boguszowie-Gorcach dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie się w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.