Po siedmiu latach przerwy udało się ponownie przeprowadzić zawody narciarskie w ramach Memoriału Tadeusza Gronia i Aleksandra Ciepielewskiego.

Zawody zorganizowane przez KNA DZIKOWIEC na stoku Góry Dzikowiec, zgromadziły blisko siedemdziesięciu pasjonatów narciarstwa alpejskiego. Nawet aura dopisała i wbrew wiosennym roztopom, stok rano wyglądał niczym alpejski lodowiec:)

Zawody otworzył Zbigniew Kowalski, znany w świecie narciarskim z wieloletniej działalności, twórca i organizator Memoriału od 1999 roku.

Wśród uczestników i gości nie zabrakło też Zofii Ciepielewskiej - żony Aleksandra Ciepielewskiego oraz Tomasza Gronia - syna Tadeusza Gronia. Honory gospodarza pełnił Paweł Sosialuk, zastępca Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc. Po części oficjalnej, zgromadzeni zawodnicy rozpoczęli rywalizację w slalomie gigancie.

Rywalizacja była zacięta, wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Zimowa aura w tym sezonie nie rozpieszcza, nie zraziło to jednak pasjonatów narciarstwa, którzy pokazali prawdziwy kunszt.
Rywalizację prowadzono w siedmiu kategoriach wiekowych, jednak ze względów na trudne warunki, najmłodsze kategorię A i B połączono. W pozostałych rywalizowano zgodnie z zasadami,c ddzielnie kobiety i mężczyźni. Zawody można uznać za udane i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku podwoimy liczbę startujących :)