Informujemy, że od dnia 20 listopada w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold” w Boguszowie – Gorcach, zaprezentowana zostanie niecodzienna wystawa malarstwa wałbrzyskiego artysty.
Autorem prac jest Marcin Damasiewicz, urodzony 26.03.1981 roku w Kamiennej Górze - artysta samouk, pasjonat malarstwa i rzeźby, a także wielu innych dziedzin sztuki. Aktualnie mieszka i tworzy w Wałbrzychu, gdzie jest szerzej znany ze swojej działalności jako Studio Tatuażu Artystycznego „Damas Tatttoo”.

Artysta maluje przede wszystkim w technice akrylowej i olejnej. Prace utrzymane są w stylu realizmu magicznego, surrealizmu, często z ukrytą symboliką.
 
Wystawa prezentuje obrazy akrylowe z okresu 2019-2021 , oraz obraz olejny i rysunek z roku 2007. „Zazwyczaj są to prace o wąskiej rozpiętości kolorów, niekiedy z akcentem kolorystycznym. Wbrew pozorom, czyste kolory mają tu znaczenie drugoplanowe, bardziej fascynuje mnie kształt i struktura materii. Charakter prac cechuje odrealniona rzeczywistość, często z moich koszmarów lub z pogranicza snu i jawy. Motywy obecne w obrazach to odzwierciedlenie moich fascynacji, lęków, przeżyć, obsesji.” – tak o swojej twórczości mówi sam artysta.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 17:00 w sali konferencyjno-wystawowej CK-K „Witold”, ul. Traugutta 12G, Boguszów-Gorce. Wstęp wolny.