W sobotę, 9 sierpnia br. nie lada gratka spotkała wszystkich miłośników motoryzacji w Boguszowie-Gorcach, przez miasto przejechał bowiem Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Na trasie rajdu znalazły się Ośrodek GÓRA DZIKOWIEC, pl. Odrodzenia oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD.

Postój zabytkowych automobili na terenie byłej kopalni (CKK WITOLD) wzbudził olbrzymie zainteresowanie mieszkańców dzielnicy Gorce, którzy tłumnie stawili się by oglądać i fotografować stare samochody, a także ich załogi wystylizowane zgodnie z wiekiem oraz marką auta.

Rajd zabytków motoryzacji okazał się też doskonałym pretekstem by zachęcić okolicznych mieszkańców do obejrzenia górniczych pamiątek wyeksponowanych w Izbie Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa, a także do podziwiania panoramy Boguszowa-Gorc z wieży wyciągowej Szybu WITOLD.

Równie chętnie co mieszkańcy Boguszowa-Gorc wieżę widokową oraz Izbę Pamięci zwiedzali kierowcy startujący w rajdzie oraz ich osoby towarzyszące na skutek czego do wejścia na wieżę ustawiła się długa kolejka.

Mamy nadzieję, że Boguszów-Gorce w przyszłym roku ponownie znajdzie się na trasie Wałbrzyskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych bo jak pokazała frekwencja podczas postoju na CKK WITOLD miłośników motoryzacji na naszym terenie nie brakuje.