Dnia 29 września Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka” zrealizowało projekt pn. „Wycieczka Seniora ze Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka””, na który w lipcu przyznano środki finansowe w wyniku otwartego konkursu ofert.
Wycieczka zgromadziła blisko setkę seniorów, którzy zwiedzili kompleks Krzeszowski. Ze względu na dużą ilość uczestników wycieczka została podzielona na grupy, z których każda została otoczona fachową opieką zarówno organizatorów jak i przewodników. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić takie atrakcje jak Letni Pawilon na Wodzie, Kościół Św. Józefa, Mauzoleum Piastów, Bazylikę, muzeum opactwa, czy też podziemia kościoła klasztornego. Dla najbardziej wytrwałych, a taką grupę stanowiła większość seniorów, udostępniona została także wieża Bazyliki. Jednym z jej zdobywców był 95-latek, który pokonał ponad 200 schodów prowadzących na jej szczyt.
Po zwiedzaniu organizatorzy zapewnili kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek w postaci domowego ciasta. Uczestnicy wycieczki, pomimo zmęczenia, już teraz zadeklarowali już swój udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach organizowanych dla seniorów w naszym mieście. Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka” zaprasza już w najbliższy piątek do CKK Witold w Gorcach na koncert pana Andrzeja Rybińskiego, który także współorganizuje. Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka” dziękuje serdecznie wszystkim którzy włączyli się w realizację projektu!