Dnia 20 grudnia 2018 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach miała miejsce Pierwsza Wigilia Miejska zorganizowana przez gminę Boguszów-Gorce.

Świąteczne spotkanie mieszkańców Boguszowa-Gorc rozpoczął występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Dzieci zaprezentowały program jasełek oraz koncert piosenek świątecznych zachęcając wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania. Po zakończonym występie głos zabrał Zastępca Burmistrza Boguszowa-Gorc Sebastian Drapała oraz Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski życząc wszystkim wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku. Następnie obecni na Wigilii harcerze ze 111 Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, a Biskup pomocniczy świdnicki Adam Bałabuch zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Podczas wigilijnej kolacji na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy – pachnący barszcz z uszkami, pierogi, ryba oraz ciasta. Spotkanie wigilijne cieszyło się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców, że przygotowana na ok. 450 osób hala była wypełniona po brzegi.
Gmina Boguszów-Gorce składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, jednostkom, instytucjom i przedsiębiorcom bez których realizacja tego wyjątkowego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.