Do sportowej rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się  9 i 10 lipca w Śremie przystąpili reprezentanci 22 klubów  (to ponad 230 zawodniczek i zawodników + kibice) . Na śremskim bulodromie zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie w I, II  i III lidze.

   Podczas ceremonii otwarcia na której nie mogło zabraknąć  hymnu państwowego i wciągnięcia na maszt flagi państwowej kapitanowie poszczególnych zespołów otrzymali na potrzeby klubowe banery z nowym logo P.F.P.

   Wielu z nas zastanawiało się kto w poszczególnych ligach , awansuje do wyższych lig no i  kto spadnie do niższej, niespodzianek było kilka.                                                                     .                                                                                                                                                                           
   Ostatecznie po dwóch dniach rywalizacji I miejsce w III lidze a tym samym awans do II ligizapewniła sobie drużyna z naszego miasta  reprezentująca Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  „Sudety Petanque Boguszów-Gorce”, która wystąpiła w składzie: Świetlik  Kazimierz (prezes klubu), Dybiec Bogdan, Kałużny Artur , Matuszewski Dawid, Świetlik Maria, Świetlik Rafał, Woźniak Daniel. Systematyczne treningi doskonalące technikę i umiejętności gry oraz udział w wielu zawodach - turniejach krajowych i zagranicznych pozwoliły zawodnikom na osiągnięcie tak znaczącego sukcesu. Na śremskim bulodromie drużynę wspierały i zdjęcia wykonywały klubowe koleżanki Dybiec Anna i Woźniak Jolanta.

   Należy podkreślić, że bularze z Boguszowa-Gorc mieli do rozegrania mecze ( 2 triplety i 3 dublety) z przedstawicielami 6 klubów. W bezpośrednim pojedynku mecz z  KS „Gdańskie Boule” z Gdańska przegraliśmy 5:7, pozostałe mecze z 5 klubami wygraliśmy : - Białostocki Klub Petanque 12:0, Klub Petanki Ciechan 7:5,, Jeleniogórski Klub Petanque 10:2, WKS „Sprint”  Owidz 10:2 ,OS „Leszczynko”TKKF Leszno 12:0.

   W niedzielę podczas uroczystości zakończenia  Prezes P.F.P. Wioletta Śliż i organizator Prezes Śremskiego Klubu Grzegorz Pawlak wręczali dyplomy, medale oraz pamiątkowe puchary dla zwycięskich drużyn w poszczególnych ligach.

   Przed zawodnikami SKF „Sudety Petanque Boguszów-Gorce” jeszcze kilka bardzo ważnych rankingowych zawodów a o ich wynikach informować będziemy na bieżąco lub w październiku podsumowując cały sezon 2011.

                                                                                                                                                                                  Maria Świetlik