24 września 2011 roku odbył się festyn, którego uczestnikami były boguszowskie dzieci ze szkół podstawowych i 1 klas gimnazjalnych. Organizatorem festynu był Burmistrz Miasta Boguszowa – Gorc Waldemar Kujawa. Od godziny 13 zgłoszone drużyny (a było ich osiem) rozpoczęły rywalizację w turnieju piłki nożnej. W międzyczasie każdy chętny mógł założyć "alkogogle" ( które imitują nietrzeźwość organizmu do 1,5 promila alkoholu we krwi) i przebiec w slalomie sprawnościowym. Biegali młodsi i starsi, nauczyciele i urzędnicy, a nawet w zmaganiach wziął udział boguszowski ksiądz wikariusz.

Po przeciwnej stronie stadionu przy ul. J. Kusocińskiego miłą niespodziankę sprawił mieszkańcom Komendant Policji w Boguszowie – Gorcach, który oddelegował swoich niezwykle sympatycznych funkcjonariuszy do służenia dzieciom i młodzieży. Wiele ciepłych chwil dzieci spędziły w otoczeniu Policji, a największym hitem z wielu atrakcji przygotowanych przez policjantów były przejażdżki radiowozem.

Po fazie wstępnej turnieju piłki nożnej, wszystkie drużyny udały się na zasłużony odpoczynek i smaczne przekąski,aby nie brakowało sił w kolejnych meczach i zabawie.

W tym samym czasie na boisko wbiegły drużyny złożone z urzędników Gminy Boguszów-Gorce oraz ich przeciwnicy - nauczyciele ze wszystkich szkół boguszowskich. Mecz był niezwykle zacięty, choć prowadzony w duchu sportowym przez sędziego Pana Łukasza Kędra (dziękujemy za wspaniałe sędziowanie i poświęcenie wolnego czasu). Gorący doping młodzieży drużyny ,,Białych" (nauczycieli) spowodował, że ,,Czerwoni" ulegli.

Faza półfinałowa i finał turnieju był bardzo waleczny, oczywiście w duchu sportowym. Mecze turniejowe prowadzili sędziowie Panowie Adam Zdeb i Marcin Gryka, którym bardzo dziękujemy za oddanie wolnego czasu na usługi festynu.

W finale turnieju zmierzyły się drużyny Golimy Nogi i Los Santos.

Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło dopiero po długiej serii rzutów karnych i zwycięzcą została drużyna Golimy Nogi, którą do zwycięstwa poprowadził kapitan drużyny Dawid Kondracki.

Drugie miejsce zajęli Los Santos (kapitan Michał Kawczyński).

Trzecie miejsce zajęła najbardziej waleczna drużyna o słodkiej nazwie Czekoladki (kapitan Ola Pawlos). Dodamy tylko, że czekoladki to nasze boguszowskie bardzo ambitne dziewczęta. I im szczególnie gratulujemy, że pokonały tylu ,,specjalistów" od piłki nożnej. Ogółem w 16 meczach strzelono 33 gole.

Pogoda sprzyjała udanej zabawie, sportowemu duchowi i szlachetnej rywalizacji, a Burmistrz Waldemar Kujawa ufundowal bardzo cenne nagrody w postaci piłek do piłki nożnej, getrów, koszulki z logo Miasta, rękawice dla najlepszego bramkarza i inne nagrody indywidualne.

Nauczyciele otrzymali w nagrodę- tort z rąk Burmistrza, którym chętnie podzielili się ze wszystkimi. Osłabieni meczem urzędnicy zostałi pokrzepieni sokiem, by móc dalej efektywnie pracować na rzecz Miasta.

Nad całością Festynu czuwał Komisarz Pani Agnieszka Zdeb, która włożyła w organizację tej imprezy wiele serca i ciężkiej pracy, za co jej bardzo dziękujemy.

Podczas imprezy pracował nasz pedagog Pan Marek Dziekan, który nie tylko wygłosił prelekcję na temat szkodliwości alkoholu i innych niebezpiecznych używek, ale także udzielał indywidualnych porad.