18 listopada br. grupa Trele Morele działająca przy MBP-CK w Boguszowie-Gorcach gościła na XII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych SOWA 2011 w Walimiu. 
 

Młodzi aktorzy brawurowo zaprezentowali „Zbzikowaną historię” – spektakl
na motywach Alicji w Krainie Czarów, w reżyserii Katarzyny Bernaś. Szalona i oryginalna adaptacja znanej książki przypadła do gustu zarówno publiczności jak i jurorom, którzy młodym artystom z Boguszowa-Gorc przyznali nagrodę główną - Super Sowę w kategorii wiekowej „10-16 lat”.Spektakle prezentowane w ramach XII Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych oceniało jury w składzie: Danuta Gołdon i Robert Delegiewicz z Teatru William – Es w Wałbrzychu oraz Danuta Szczęśniak – przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Gminy w Walimiu.
Super Sowa to już 21 nagroda w bogatym dorobku artystycznym Trele Morele. Teatrzyk, który we wrześniu br. świętował swoje 10 urodziny, jest wielokrotnym laureatem przeglądów o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim.
Na walimski przegląd Trele Morele wybrało się wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą teatralną Burza z Kamiennej Góry, która w kategorii „dzieci młodszych” przedstawiła spektakl pt. „Nasza Królewna Śnieżka”. Jury doceniając nowatorskie pomysły realizacyjne zastosowane w przedstawieniu przyznało kamiennogórskiemu zespołowi wyróżnienie. Nagrodę główną w tej kategorii wiekowej wręczono natomiast teatrzykowi Frędzle z WOKu.
Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!