O atrakcje dla dzieci z naszego miasta w pierwszym miesiącu wakacji dbała Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Przez cały miesiąc w budynku głównym przy Pl. Odrodzenia oraz filiach nie zabrakło rozmaitych zajęć dla dzieci i młodzieży, które łączyły w sobie zarówno zabawę, jak i naukę.

Wspólne zabawy rozpoczęły się już 1 lipca, kiedy to zorganizowano pierwsze zajęcia pn. „WAKACJE BEZ UZALEŻNIEŃ”. W ruch poszły skakanki, piłki i kreda. Dużym powodzeniem cieszyły się też stare i nowe zabawy podwórkowe.

Na każdej z filii biblioteki dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. Na filii nr 1 i 5 pani Natalia Łagan przygotowała dla dzieci nie lada atrakcje począwszy od zajęć plastycznych gdzie dzieci uczyły się wykonywania kamiennych stworków, wakacyjnych ramek, muszelkowych świeczników, balonowych gniotków oraz tworzenia metodą origami. Nie brakowało również turnieju szarad, zagadek, quizów. Na filii nr 2 pani Mariola Kunach przygotowała dla swoich podopiecznych zarówno zajęcia plastyczne, ruchowe jak i zajęcia literackie gdzie dzieci mogły zapoznać się z twórczością Juliana Tuwima. Pani Maryla Owcarz bibliotekarka z filii nr 3 zaproponowała w te wakacje zarówno warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne i literackie oraz zabawy kreatywne. Dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię do tworzenia szkatułek czy wakacyjnych podkładek. Natomiast u pani Kasi Pierzchały w Filii nr 4 na zajęciach z cyklu biblioteka dla ciekawych świata, każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy odkrywca.

W Centrali MBP-CK pani Katarzyna Latus - Gruszka prowadziła zajęcia plastyczne na których uczyła dzieci tworzyć z masy solnej oraz papierowej a także układać piękne obrazy z guzików czy wyplatać bransoletki z muliny. A w każdy bajkowy piątek jak sama nazwa wskazuje, przy wykorzystaniu tablicy multimedialnej prezentowano naszym milusińskim przepiękne i lubiane przez nich bajki. W środy wszystkie dzieci z każdej filii bibliotecznej gościły w Centrali MBP-CK aby wspólnie spędzić czas podczas warsztatów teatralnych czy spektaklu teatralnego ,,Leśne Ludki”, który przedstawiła pani Bożena Oleszkiewicz aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Podsumowując akcję letnią przygotowaną przez MBP-CK chciałoby się powiedzieć „Wakacje, wakacje czar wakacji mija, ale w bibliotece miła była każda chwila”.

Marzena Kwiatkowska