Tegoroczna akcja wakacyjna z OSiRem w Boguszowie-Gorcach rozpoczęła się w sobotę 30 czerwca Piknikiem Edukacyjnym z Leśnikami na Dzikowcu. Uczestnicy mieli do wykonania  kilkanaście zadań na trasie o długości około 2,5 kilometra. Każdy, kto przeszedł grę terenową otrzymał drobny upominek oraz możliwość skorzystać z bezpłatnego przejazdu koleją.  W poniedziałki tradycyjnie odbywały się zapisy na poszczególnych dzielnicach naszego miasta, a na hali OSiR odbywały się gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, dodatkowo uczestnicy wykonywali prace dekoratorskie. We wtorek 3 lipca uczestnicy wzięli udział w przechadzce na stadion w Boguszowie. Przy okazji porównali widoki na naszą okolicę z pięciu szczytów wokół tej części naszego miasta. Natomiast 5 lipca wyruszyli na wycieczkę. Rozpoczęli na Dworcu Wałbrzych Główny, skąd udali się na ruiny zamku Nowy Dwór na szczycie Góry Zamkowej. Ze średniowiecznej warowni, przez górskie przełęcze wdrapali się na Górę Borową. Na szczycie podziwiali widoki oraz usmażyli kiełbaski. W tym roku, na "Dzień basenowy" wytypowany został piątek. Przez 4 tygodnie dzieci i młodzież bawili się na terenie Aqua Zdroju w Wałbrzychu.

Drugi tydzień lipca rozpoczął się deszczowo. W poniedziałek jak zwykle zajęcia, a we wtorek od samego rana na sali gimnastycznej przy Olimpijskiej pojawiło się ponad 20 miłośników piłkarskich rozgrywek. W czwartek 12 lipca przyszedł czas na wyprawę do Świdnicy, gdzie uczestnicy zwiedzili Kościół Pokoju, wdrapali się na wieżę ratuszową, zjedli pyszne lody na Rynku i podziwiali Katedrę. Później wybrali się na manewry do pobliskiego Witoszowa, gdzie mieści się Muzeum Broni i Militariów. Ognisko z kiełbaskami było tego dnia chyba najmniejszą atrakcją... w porównaniu z przejażdżką czołgiem (armato-haubicą) czy podziwianiem eksponatów (wozy bojowe, samoloty). No i piątek – czyli basen.

W trzecim tygodniu wakacji pogoda nadal nie do końca sprzyjała. Odbyły się stałe zajęcia. Dodatkowo planowane święto latawca zamiast na Dzikowcu wylądowało na hali w Gorcach, a 19 lipca wycieczka rowerowa zamieniła się w wizytę w obserwatorium astronomicznym w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

W czwartym tygodniu także nie brakowało atrakcji - poniedziałek tradycyjnie już był dniem zapisów oraz gier i zabaw, dodatkowo na zajęciach goszczono Panią z Sanepidu, która wytłumaczyła dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku. Wtorek uczestnicy wakacji spędzili na boisku. Tym razem trochę innym niż to do piłki nożnej. Na bulodromie przy ul. Olimpijskiej zawodnicy Klubu SKF Sudety Petanque pokazali jak grać w tą francuską grę. Z wizytą wpadły także gorcowskie Przedszkolaki. Ostatnia z wycieczek - do Mieroszowa, a konkretnie do wsi Łączna, to zwiedzanie drugiego na Dolnym Śląsku ogrodu zoologicznego. Dzień wśród egzotycznych zwierząt minął ekspresowo, część dzieci była tak zajęta dokarmianiem kóz i owiec, że prawie zapomniała o kiełbasce pieczonej nad ogniskiem. Czwarty basenowy piątek przeszedł do historii. Na koniec lipcowych zajęć z OSiRem w poniedziałek pojechaliśmy do kina na "Iniemamocnych II", a we wtorek na kuźnickim ORLIKU odbyły się rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami z Boguszowa-Gorc i Mieroszowa. I tak w tropikalnych upałach zakończył się wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Boguszowa-Gorc przygotowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W miesiącu sierpniu zachęcamy do udziału w zajęciach organizowanych przez MBP-CK w Boguszowie-Gorcach wraz z filiami oraz CKK Witold w Boguszowie-Gorcach.
Dziękujemy wszystkim około 850 uczestnikom, którzy wzięli udział w naszych zajęciach oraz Wolontariuszom za okazaną pomoc i wsparcie przy realizacji Wakacji 2018.