W tym roku w miesiącu lipcu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach w ramach działań ,,Wakacje w mieście” zagospodarował czas wolny dzieciom i młodzieży z Boguszowa-Gorc.

Część zajęć prowadzona była na różnych obiektach sportowych naszej gminy, m.in. na Orliku, boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz na hali sportowej w budynku naszej siedziby. Dzieci miały okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowych, a także uczestniczyć w warsztatach tanecznych. Nie zabrakło również zajęć sportowo-rekreacyjnych z elementami zabawy. Gry terenowe, które odbywały się na Dzikowcu oraz w okolicach stadionu w Boguszowie-Gorcach cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie gier uczestnicy mieli do rozwiązania wszelkiego rodzaju zadania manualne, sprawnościowe oraz łamigłówki. Podczas ich rozwiązywania było mnóstwo śmiechu i radości oraz zabawnych sytuacji. Zabawa kończyła się ogniskiem i smakowitymi kiełbaskami. Nie zabrakło również w tych zajęciach elementów ekologii i recyklingu wprowadzanych przez Fundację Recal.

Cykl lipcowych wycieczek w ramach ,,Wakacji w mieście” z OSiR-em rozpoczął się od wyjazdu w Rudawy Janowickie, gdzie uczestnicy zwiedzali m.in. ruiny Zamku Bolczów. Trasa prowadziła z Janowic Wielkich przez Schronisko PTTK Szwajcarka, które znajduje się nieopodal szczytu Sokolika, do Trzcińska. Kolejna wycieczka to przejście ,,szlakiem martyrologii” przez Góry Sowie do „Sztolni Walimskich”. Z ogromną ciekawością dzieci zwiedziły tajemnicze podziemia oraz poznały historię ich powstania. Następną wyprawą była wycieczka do Szczawna-Zdroju, gdzie uczestnicy mieli okazję spróbować leczniczych wód pitnych w Uzdrowisku. Dalsza droga prowadziła na szczyt Chełmca. W drugiej połowie lipcowych wakacji OSiR ponownie zorganizował wyprawę w Rudawy Janowickie. Tym razem punktem docelowym były „Kolorowe Jeziorka” w Wieściszowicach z pięknymi terenami leśnymi. Ostatnią wycieczką ,,niespodzianką” była wizyta w Piechowicach. W tamtejszej Hucie Szkła „Julia” dzieci miały okazję poznać od podstaw proces wytwarzania szkła. Z Piechowic trasa prowadziła do Wodospadu Szklarki i do Szklarskiej Poręby.

Jak co roku organizowane były także cotygodniowe wyjazdy na basen do Aqua-Zdroju w Wałbrzychu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Tegoroczne ,,Wakacje mieście” z OSiR- em zakończyły się tradycyjnie w OSR Góra Dzikowiec. Mimo niesprzyjającej pogody dzieci bawiły się świetnie pod wiatą biorąc udział w ciekawych zajęciach i rozgrywkach. Dzięki Burmistrzowi Miasta Boguszowa - Gorc, nie zabrakło także wjazdu koleją linową na szczyt góry. Na szczycie dzieci weszły na wieżę widokową.

Niestety, w tym roku żegnamy się już z naszymi uczestnikami i z niecierpliwością czekamy na kolejny rok. Dziękujemy wszystkim, a było ich niemało, za udział w zajęciach.

Ogromne podziękowania składamy również wszystkim Wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu akcji Wakacje w mieście z OSiR 2014.

 

Życzymy miłej i udanej dalszej części wakacji :)