Louis Armstrong, Amy Winehouse, Prince, Tina Turner, Robert Plant, czy Rysiek Riedel to tylko niektóre z muzycznych inspiracji Bernadety Nowak, artystki, malarki, kobiety z pasją, która miłość do muzyki przelewa na płótno.
Wystawę, tej niezwykłej artystki (składającą się z 22 portretów gwiazd światowej muzyki) od 28 września oglądać można w Centrum Kulturalno-Kongresowym 'Witold”
w Boguszowie-Gorcach. Autorka prac (z wykształcenia chemik, z zamiłowania malarka) pochodzi z Krynicy Górskiej, od 27 lat jednak mieszka i tworzy w Kamiennej Górze.  Jej obrazy, a szczególnie portrety znalazły już swoje miejsce w wielu krajach na świecie (Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Anglia, Ukraina, USA i Kanada). Od roku 2010 prace artystki znajdują się też w internetowej, europejskiej galerii malarstwa: www.touchofart.eu.
Bernadeta Nowak od 2014 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków – ZAP, a od 2016 należy do prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego: „La  Palette du Monde”. Uczestniczyła w ponad 50 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju  i za granicą. W październiku 2016 roku zdobyła II Grand Prix Salonu we Francji, w Vierzon podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk: „Salon  Jesienny” za obraz: „Akt w zieleni i fiolecie”.

Wystawę oglądać można w CK-K „WITOLD” do końca listopada br.
Zapraszamy serdecznie