Już po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie - Gorcach zorganizowała konkurs plastyczny ,,Dziecięce szopki”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie szopki bożonarodzeniowej techniką dowolną. Szopki można było wykonać samodzielnie lub zespołowo, czyli z pomocą rodziców, rodzeństwa lub w grupie koleżanek, kolegów.

Jak co roku konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród wykonujących prace. W tym roku w szranki stanęło 91 szopek. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha, Głuszycy Górnej, Walimia oraz Sokołowska. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Oprócz tradycyjnych szopek wykonanych ze słomy, drewna, papieru możemy podziwiać szopki wykonane z makaronu, papieru, kamieni, ozdobione pięknymi kolorowymi światełkami.

W tym roku jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce: Julia Cismasz - PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach
II miejsce: Denis Markowski – ZSP w Boguszowie-Gorcach
III miejsce: Seweryn Rysztak - PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach
Wyróżnienie: Monika Żyżyńska - PSP nr 15 w Wałbrzychu
Wyróżnienie: Jagoda Kubiak – ZSP w Boguszowie-Gorcach


kategoria: gimnazjum
I miejsce: Julia Aniuk – Publiczne Gimnazjum w Głuszycy
II miejsce: Dawid Grzelak – Publiczne Gimnazjum w Głuszycy

 

kategoria: prace zbiorowe (rodzinne)
I miejsce: Oliwia Zelek, Izabela Leletko, Julia Ciołkowska, Ilona Koziara – Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu

II miejsce: Natalia Borodeńko z mamą – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie -Gorcach
III miejsce: Kamila i Karolina Krawiczyńskie - PSP nr 17 w Wałbrzychu

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje i gorąca atmosfera, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ogłoszenie wyników. Nagrody wręczono laureatom konkursu a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek oraz dyplom pamiątkowy. Bożonarodzeniowy nastrój spotęgował bogaty program artystyczny w wykonaniu sekcji wokalno-instrumentalnej pod kierownictwem pani Małgorzaty Owczarczak oraz występ teatrzyku Trele Morele pod kierownictwem pani Katarzyny Bernaś. Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a laureatom serdecznie gratuluje. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Edycji Konkursu.Wszystkie szopki można podziwiać w Galerii Barbórka MBP-CK jeszcze do 18 grudnia 2015 r.