Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem

PAMIĘTAJ MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNA POMOC!

Ministerstwo Sprawiedliwosci organizuje w dniach 23-28 lutego br. Tydzien Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

 

W tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych Rzecznik Praw Obywatelskich, RzecznikPraw Dziecka, Komenda Glówna Policji, Komenda Glówna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna,Krajowa Rada Komomicza, Krajowa Rada Notarialna i Krajowa Rada Kuratorów.

 

W dniach od 23 do 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez pracowników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach ( od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w sobotę od 10.00 do 13.00). Lista podmiotów, u których można będzie uzyskać niezbędną informację znajduje się na stronie intemetowej Ministerstwa Sprawiedliwosci oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.