Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do kapryśnej wiosennej aury. Pogoda nas nie rozpieszcza przez co zapominamy, że już wkrótce wielkie otwarcie sezonu letniego. Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach postanowił przypomnieć swoim mieszkańcom jak piękna i kolorowa potrafi być wiosna. W tym celu na Boguszowskim rynku postawione zostały wielkie, drewniane donice wypełnionione po brzegi przepięknymi kwiatami, które dodają wyjątkowego uroku temu miejscu.

Spytaliśmy mieszkańców co myślą o tym pomyśle:

"Kwiaty prezentują się wspaniale. Przejeżdżając przez rynek mam wrażenie jak bym mieszkała w przepięknej nadmorskiej miejscowości." - pani Małgorzata z Boguszowa

"Postawienie kwiatów na rynku to strzał w 10. Nigdy wcześniej nie było tu tak kolorowo!" - pan Marcin z Boguszowa

Donice zostały wykonane dla Gminy przez wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy.

Gmina Boguszów-Gorce pragnie wesprzeć funkcjonujący w Zakładzie "Program Przysposobienia do Pracy w Środowisku Otwartym", którego celem jest nabycie przez wychowanków nawyku pracy oraz umiejętności praktycznych w warunkach rzeczywistych, jako elementów koniecznych w procesie resocjalizacji, które są niezbędne w ułatwieniu powrotu do społeczeństwa. Wsparcie tego programu jest zbieżne z potrzebami inwestycyjnymi Gminy Boguszów-Gorce, a także ma charakter prewencyjny w poszanowaniu własnej pracy przez wychowanków zamieszkałych na terenie naszej Gminy oraz gmin sąsiednich. Współpraca polegać będzie na wykonywaniu elementów małej architektury, konstrukcji drewnianych oraz remontów lokali socjalnych.
Pierwsze efekty pracy wychowanków placówek resocjalizacyjnych można podziwiać od paru tygodni na boguszowskim Placu Odrodzenia.

Mamy nadzieję, że tegoroczne lato będzie równie piękne i kolorowe jak Boguszowski rynek.