W dniu 14 listopada 2016 roku 22 uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i 23 uczniów Zespołu Szkół Samorządowych wraz z opiekunami miało okazję uczestniczyć w towarzyskim meczu piłki nożnej Reprezentacji Polski ze Słowenią we Wrocławiu. Młodzi piłkarze z naszych boguszowskich szkół na żywo mogli zobaczyć swoich idoli z boiska tj. Krychowiaka, Błaszczykowskiego czy Grosickiego. Chociaż mecz zakończył się remisem 1:1 i było trochę chłodno, to atmosfera ponad 40 tysięcznej widowni każdego rozgrzała, a gdyby był jeszcze Lewandowski…
Dzięki uprzejmości pana Roberta Świątka właściciela biura turystycznego DuoTravel oraz jego zaangażowaniu w rozwój sportowych pasji boguszowskiej młodzieży, uczniowie z naszych szkół otrzymali bezpłatne bilety na mecz. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że spośród dolnośląskich szkół, tylko nasze dwie placówki spoza Wrocławia, PZPN zakwalifikował do otrzymania bezpłatnych biletów.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p.Arletta Kłosińska oraz dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych p.Katarzyna Kawka pragną złożyć serdeczne podziękowania panu Robertowi Świątkowi za umożliwienie udziału uczniom w tak atrakcyjnym wydarzeniu oraz współpracę i wsparcie w rozwijaniu sportowych zainteresowań naszych dzieci.