W niedzielę 21 marca rozpoczęliśmy astronomiczną wiosnę.
Pogoda za oknem co prawda nie dopisuje, jednak Seniorki z Boguszowa-Gorc wiosnę w sercu mają przez cały rok. Sesję zdjęciową zrealizowano w ramach projektu Urzędu Miejskiego pn. „Twórcza wiosna w Boguszowie-Gorcach”.

Oto krótka historia naszych Pań seniorek i ich działalności w „Klubie Seniora”:
Wszystko zaczęło się od powołania sekcji witrażu przez Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach w październiku 2018 r. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek Boguszowa-Gorc.
W 2019 przeprowadzono następne warsztaty pt. „Witraż jako nowe oblicze recyklingu”. Od tamtej chwili seniorki mogły spotykać się regularnie 2 razy w tygodniu w MBP-CK, tworząc przepiękne witraże: anioły, ptaki, motyle itp.‍ Spotkania seniorek w MBP-CK w Boguszowie-Gorcach były również okazją do wymieniania się swoimi umiejętnościami i wiedzą z innych dziedzin rękodzieła. I tak podczas zajęć powstawały pisanki ze wstążek, czy koronkowe ozdoby.
W 2020 r. wprowadzono nową ofertę dla seniorów a mianowicie warsztaty florystyczne, które od lipca 2020 odbywały się raz w miesiącu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Warsztaty zostały zawieszone z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Stały się jednak motorem do powstania Klubu Seniora, który zawiązał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach we wrześniu 2020 r.
Miejmy nadzieję, że sytuacja w kraju unormuje się jak najszybciej i seniorzy będą mogli spotkać się ponownie i realizować nowe pomysły i inicjatywy.