Młodzieżowy zespół teatralny Trele Morele działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach w dniach  od 6 do 8 czerwca br. gościł na Ogólnopolskim Forum Teatrów "MINIATURY" w Opolu.

Do udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu zgłosiło się aż 34 zespoły teatralne z całej Polski natomiast
do ścisłego finału komisja konkursowa zakwalifikowała tylko 15 najlepszych grup, w tym zespół Trele Morele.

Grupa z Boguszowa-Gorcw Opolu zaprezentowała przedstawienie pt. Pręcik wg Maliny Prześlugi, w reżyserii Katarzyny Bernaś - historię o przywiązaniu i odchodzeniu opowiedzianą z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Bohaterami sztuki są: kapeć, kapciowa, poduszka, budzik, miś - maskotka oraz  dziewczynka, która zawsze była i nagle jej nie ma… W role te z olbrzymią dojrzałością i aktorskim wyczuciem wcieliły się Aleksandra Barczuk, Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka oraz Sara Nanowska.

Spektakl podejmujący trudny temat zmagania się z nieuleczalną chorobą poruszył zarówno publiczność jak i jurorów, którzy doceniając warsztat młodych aktorek oraz zaskakujące rozwiązania sceniczne postanowili przyznać zespołowi wyróżnienie, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci teatralnej maszyny do wytwarzania efektów specjalnych.

Pobyt grupy na festiwalu w Opolu obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Dzięki staraniom organizatorów udało się połączyć teatralną rywalizację z doskonałą zabawą oraz  nawiązać nowe artystyczne przyjaźnie. W związku z tym grupa Trele Morele pragnie serdecznie podziękować Dyrekcji MBP-CK – Elżbiecie Gajewskiej za umożliwienie zespołowi uczestnictwa w tak ważnym festiwalu oraz udzielane wsparcie i kibicowanie
w działaniach twórczych grupy.

                                                                                       Katarzyna Bernaś