Teatrzyk Trele Morele z Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach otrzymał oficjalną nominację do udziału w prestiżowych Ogólnopolskich Spotkaniach Mistrzów Teatru w Pacanowie. Dzięki nominacji boguszowska grupa już 1 czerwca br. stanie w szranki z najlepszymi dziecięcymi zespołami teatralnymi.
    Spotkania Mistrzów Teatru odbywają się rokrocznie w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie i są częścią Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej – największej w Polsce imprezy artystycznej dla dzieci i młodzieży. Do udziału w mistrzowskich spotkaniach zaproszeni zostali utytułowani młodzi twórcy z całej Polski, którzy w swoim dorobku mają już nagrody na przeglądach ogólnopolskich bądź wojewódzkich. W mieście Koziołka Matołka Trele Morele zaprezentuje spektakl Zaczarowany Imbryk na motywach scenariusza Marty Guśniowskiej (reżyseria: Katarzyny Bernaś, przygotowanie wokalno-muzyczne: Katarzyna Pierzchała).
    Teatrzyk Trele Morele od 16 lat działa i tworzy pod kierunkiem  Katarzyny Bernaś – pedagoga i reżysera teatru dziecięcego. Przez ten czas teatrzyk dorobił się całkiem sporego grona wiernych widzów, 24 premier oraz 38 nagród na festiwalach regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
    Wyjazd boguszowskich amatorów teatru na ten ważny festiwal możliwy był dzięki dofinansowaniu jakie grupa otrzymała od Gminy Boguszów-Gorce za co teatrzyk wraz opiekunami serdecznie dziękuje i składa obietnicę, że dołoży wszelkich starań, by godnie reprezentować Boguszów-Gorce na tym prestiżowym wydarzeniu.