W uwagi na zbliżającą się Barbórkę Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD, Stowarzyszenie WITOLD i Zespół Szkół Samorządowych organizują różnorodne przedsięwzięcia mające  na celu kultywowanie  tradycji górniczych i utrwalenie pamięci o nich.
29 listopada Centrum odwiedziły dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie Zdroju. Oprócz aktywnego zwiedzania Izby Pamięci i zabaw podczas zajęć z edukacji regionalnej, uczniowie wspólnie z nauczycielami, złożyli przedstawicielom Stowarzyszenia serdeczne życzenia barbórkowe, wręczyli własnoręcznie przygotowaną laurkę i odśpiewali „Sto lat!”.
Stowarzyszenie WITOLD podczas tegorocznej Karczmy Piwnej planuje uczcić pamięć górników, którzy zginęli w ostatnich dniach w wyniku tragicznego wypadku na kopalni Rudna – Polkowice. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Górniczego nastąpi minuta ciszy, a po niedzielnej mszy św. odprawionej w intencji wszystkich górników, członkowie stowarzyszenia i mieszkańcy Gorc złożą kwiaty i znicze w kapliczce św. Barbary.
W poniedziałek w Centrum WITOLD odbędzie się uroczysta akademia górnicza przygotowana przez Zespół Szkół Samorządowych.
Z okazji barbórkowego święta pracownicy Centrum Kulturalno- Kongresowego WITOLD składają najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim byłym górnikom kopalń Wałbrzyskiego Zagłębia Węglowego oraz tym, którzy w górniczym trudzie pracowali bądź pracują do dziś.