Terapeutyczne działanie muzyki i profilaktyka poprzez śmiech – takie połączenie okazało się nie tylko możliwe, ale również skuteczne w walce z listopadową chandrą. A wszystko to podczas jednej imprezy, która zrealizowana została w Centrum „Witold”
w Boguszowie-Gorcach we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach imprezy zaprezentowali się wyjątkowi artyści: Jadwiga Tomczyńska – zjawiskowa harfistka oraz Maksymilian Ambroziak – chłopak z gitarą. Koncert w ich wykonaniu wywołał niesamowite emocje wśród publiczności. Licznie przybyli goście mogli doświadczyć dobroczynnego i leczniczego wpływu muzyki, poddać się relaksującym brzmieniom gitary, harfy i wsłuchać w zmysłowe głosy wokalistów.
Po poruszającym koncercie przyszedł czas na zapoznanie się z wystawą rysunku satyrycznego pn. „Profilaktyka na wesoło” oraz na spotkanie z Markiem Bachmatiukiem – autorem prac – karykaturzystą i rysownikiem. Podczas oglądania wystawy na twarzach uczestników wydarzenia często pojawiał się uśmiech, a wiele osób chętnie korzystało z możliwości rozmowy z zaproszonymi artystami.
Całemu wydarzeniu towarzyszyła prezentacja pomysłów uczniów boguszowskich szkół na zdrowy styl życia. Prace zaprezentowane na tzw. „Gadającej ścianie” powstały 22 listopada podczas prelekcji na temat zgubnych skutków uzależnień. Prelekcja (przygotowana przez boguszowską policję) zrealizowana została w Centrum „Witold” w ramach happeningu związanego z sadzeniem krokusów – symboli życia w trzeźwości.