30 października Centrum „Witold” zaprosiło okolicznych mieszkańców na heppening łączący teatr z plastyką w jedno wydarzenie. Nie zabrakło wspólnego szkicowania węglem oraz popisów aktorskich w wykonaniu boguszowskiej grupy teatralnej.
W ramach heppeningu odbyło się spotkanie z Andrzejem Hellerem, autorem wystawy plastycznej pt. „Strażnik wyobraźni” oraz spektakl teatralny w wykonaniu grupy „Krewni i Znajomi Królika” działającej w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury.
Grupa teatralna, która boguszowską publiczność bawi już od 14 lat, koncertowo zaprezentowała spektakl pt. „Teatrzyk Zielona Gęś” na podstawie tekstów K. I. Gałczyńskiego. Spektakl wyreżyserował Seweryn Mrożkiewicz, a na kopalnianym „spągu” wystąpili Maria Burzyńska, Anna Dembska, Maria Jasiczak, Anna Kapcewicz oraz Janusz Kita.
Po spektaklu Andrzej Heller, artysta rzemieślnik, zawodowo związany z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu zaprosił wszystkich do oglądania wystawy, składającej się z 79 fantastycznych, niezwykłych rysunków oraz skutecznie zachęcił uczestników spotkania do stworzenia wspólnego szkicu inspirowanego teatrem cieni.
Wystawę prac Andrzeja Hellera oraz efekt wspólnego szkicowania węglem oglądać można w CK-K „Witold do 19 listopada br.