Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja charytatywna, która od 17 lat zmienia życie wielu ludzi. To również jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wzorem roku ubiegłego wolontariusze Szlachetnej Paczki działają również w Boguszowie-Gorcach, a ich bazą i jednocześnie magazynem dla Szlachetnej Paczki jest Szyb „Witold”, przy ul. Traugutta 12 g.
Od początku listopada boguszowscy wolontariusze odwiedzili blisko 40 rodzin, spośród których do Szlachetnej Paczki włączonych zostało 20 najbardziej potrzebujących, doświadczonych przez ubóstwo, samotność, starość czy ciężką chorobę. 16 rodzin znalazło już swojego Darczyńcę i otrzyma dedykowaną im pomoc ale pozostałe wciąż czekają na wsparcie. Finał akcji odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2018 roku. Szacuje się, że tylko w ciągu tego jednego weekendu blisko milion osób wymieni się nie tylko materialnymi rzeczami, konkretnym wsparciem dla konkretnych potrzebujących, ale też całą siłą życzliwości.
Informacje: Lider Regionu Boguszów-Gorce, Małgorzata Skrzypnik tel. 886 947 840 lub kierownik CK-K„Witold”, Katarzyna Bernaś tel. 74 880 15 27.