Szanowni Mieszkańcy.
Decyzją Władz Państwowych cmentarze na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zostają zamknięte w terminie od 31października do 02 listopada włącznie. Dla służb porządkowych, w tym strażników w naszym mieście oznacza to wykonanie dodatkowych zadań, które zostały nałożone do wykonania w ramach pełnionej dla mieszkańców służby. Sytuacja jest dla nas wszystkich nowa, trudna, pełna stresów i refleksji. Dlatego my, strażnicy i przedstawiciele wszystkich służb liczymy na współpracę  i wyrozumiałość mieszkańców w tym ciężkim dla wszystkich, pełnym trudnych decyzji czasie.
Informujemy, że w Boguszowie- Gorcach cmentarze komunalne położone przy ulicach: Warszawskiej w dzielnicy Gorce, 1- Maja w dzielnicy Boguszów oraz przy ul. Bema  w dzielnicy Kuźnice Świdnickie  zostają zamknięte  w godzinach wieczorowo- nocnych 30 października, tak aby były nieczynne w określonym stosownym rozporządzeniem czasie. Pracownicy Zarządcy cmentarzy rozpoczną ich zamykanie  około godziny 20- tej.
Cmentarz  Parafialny położony przy ulicy Kamieniogórskiej w Boguszowie zostanie zamknięty tak, jak cmentarze komunalne. Zostanie również zablokowana możliwość wjazdu pod bramę cmentarza.
Uwaga!
Planowane w dniu 31 października  pochówki naszych zmarłych zostaną przeprowadzone bez zmian, obowiązywać będzie jednak reżim sanitarny.
1 listopada, w dniu Święta Zmarłych, kapłani Parafii pod wezwaniem Św. Trójcy w Boguszowie, zapraszają na uroczystości poświęcone pamięci naszych zmarłych, które będą miały miejsce w świątyni przy Placu Jana Pawła II.
Początek uroczystości  planowany jest na godzinę 15: 00.
W pozostałych parafiach informacje dotyczące uroczystości zostaną przekazane w trakcie mszy.
Służby mundurowe pełnić będą w tym czasie służbę w rejonach cmentarzy, pilnując aby zostały wypełnione nakazy , zakazy i obowiązki dotyczące mieszkańców w trakcie wprowadzonego decyzją Rządu  zamknięcia cmentarzy.
My, Strażnicy Miejscy Boguszowa- Gorc, zwracamy się o zrozumienie i wyrozumiałość w te trudne dla nas wszystkich dni.