W kategorii wiekowej soliści w wieku od 5 do 7 lat – II miejsce i srebrne pasmo zdobyła Justyna Gołębiowska, która zaśpiewała przy akompaniamencie akordeonowo-dzwonkowym swoich koleżanek i kolegów z grupy: Emilii Nowak, Julii Pojasek oraz Damiana Chrzanowskiego. Jak podkreśliła przewodnicząca jury w/w kategorii, srebrne pasmo dla naszej młodej solistki jest również nagrodą dla akompaniatorów za interpretację muzyczną. W kategorii wiekowej soliści od 8 do 11 lat II miejsce zdobył Szymon Chrzanowski, natomiast wyróżnienie Paweł Nowak. Szymon zachwycił jurorów nie tylko swoim wspaniałym śpiewem, ale również talentem instrumentalnym. Jedną ze swoich piosenek wykonał przy własnym akompaniamencie akordeonowym. Pawełek natomiast ujął jurorów swoim niebywałym głosem i dziecięcym wdziękiem.

 
Warto również podkreślić, że jeden z naszych zwycięzców – Szymon Chrzanowski – został zaproszony na koncert galowy, laureatów „Novopackiego Slavicka”, do Novej Paki, który odbędzie się w dniu 18 kwietnia br. Wszystkim solistom akompaniowali: Damian Chrzanowski – akordeon, Julia Pojasek i Emilia Nowak – dzwonki. Dzieci pojechały do Czech pod opieką: Małgorzaty Owczarczak – instruktora grupy oraz Małgorzaty Sycz

Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska składa serdeczne podziękowania pani Małgorzacie Owczarczak za profesjonalne przygotowanie dzieci do konkursu a wszystkim laureatom gratuluje zdobytych nagród i wyróżnień.