„Wodny Świat Wałbrzycha” to konkurs organizowany przez Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, składający się z 3 etapów: I Wiedza, II Kreatywność III Talent.

W dniu 12.06.2015r. emocji ( wodnych też – bo nawiedziły nas burze i gradobicie) było co nie miara. Dzień zaczęliśmy od udziału w uroczystym podsumowaniu II etapu konkursu, który odbył się w Aqua Zdoju w Wałbrzychu. W tym etapie nasza szkoła zwyciężyła, dzięki wspaniałej pracy plastycznej uczennicy klasy 1a Julii Wtykło. Dodatkowe punkty dla szkoły zdobyła Karolina Iwanciów, której praca została wyróżniona. Julia miała mały problem z atrakcyjną nagrodą w postaci roweru ale telefon do taty go rozwiązał.

W godzinach popołudniowych odbyła się III część trzecia konkursu, czyli „Talent”, również w siedzibie Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Nasza szkoła przygotowała improwizację tematu „Woda dla życia”. Zespół w składzie: Natalia Poręba, Natalia Staranowicz, Natalia Choińska, Natalia Kremer, Wojciech Mamoń, Konrad Ślebioda spisał się na scenie rewelacyjnie, a wręcz olśniewająco – szałowo!

Pełni nadziei na zwycięstwo w tym etapie czekaliśmy na decyzję jury korzystając z przygotowanego przez organizatorów witaminowo - wodnego poczęstunku.

I w końcu nastąpił TEN moment: ogłoszenie wyników. I tu szczęścia nie było końca: najpierw wybuch radości po usłyszeniu werdyktu III etapu: ZWYCIĘSTWO!!! Zespół wraz z opiekunami p. Urszulą Filip, p. Agatą Kowacz, p. Teresą Banaś będąc znów na scenie, otrzymując nagrody i gratulacje nie mógł się powstrzymać od ponownego zaśpiewania naszej charakterystyki czyli „Bo jak nie My to kto….???”

Na tym emocji nie było końca, bo czekało nas jeszcze ogłoszenie werdyktu
w klasyfikacji generalnej. Nasza Szkoła ponownie zagościła na scenie. Tym razem zespołowi towarzyszył Pan Dyrektor, który odebrał czek na 2000 zł. za zajęcie III miejsca!!!

W pełni usatysfakcjonowani, pełni emocji i wrażeń opuściliśmy Aqua Zdrój późnym popołudniem, myśląc nad tym, co zrobić, aby w kolejnym roku tytuł „Wałbrzyskiego Ambasadora Wody” przypadł Nam – Gimnazjum nr 1 !