Za nami już 23 SUDECKA 100. W tym roku w dniach 24-25 czerwca 2011 do Boguszowa-Gorc przyjechało 171 Zawodników z Polski i Ukrainy. Tradycją jest już START z boguszowskiego rynku (najwyżej położonego w Polsce) o godz. 22.00 w towarzystwie około 600 widzów oraz pokazu sztucznych ogni, które na początek oświetlały Zawodnikom drogę

Pogoda również była tradycyjna – czyli deszczowa . Przed startem czas zawodnikom oraz widzom umilał Zespół PLUS 50.W tym roku Biegacze mieli do pokonania nowa trasę przebiegającą w Masywie Trójgarbu i Chełmca (pierwsze 42 km) oraz w Masywie Dzikowca i Lesistej (pozostałe 58 km). Dystanse na jakich biegli to 42, 72 i 100 km.

Pierwszym Zawodnikiem przekraczającym linię METY był Piotr HOLLY z Wałbrzycha – pokonując dystans 42 km w czasie 3 godz. i 28 minut. Pierwszą kobietą z tego dystansu była Izabela GURTOWSKA z Wałbrzycha z czasem 4 godz. i 48 minut.

Koronny dystans 100 km – jako pierwszy ukończył Marek SWOBODA z Wałbrzycha, który na METĘ wbiegł po 9 godz. i 10 minutach. Pan Marek już po raz 4 stanął na najwyższym podium na dystansie 100 km. Iwona TUROSZ z Leżajska z czasem 13 godz. i 34 minuty była pierwszą kobietą, która ukończyła bieg na 100 km podczas 23 Sudeckiej 100.

Maraton 72 km swoją METĘ miał  w Grzędach Górnych. Jako pierwszy bieg ukończył Grzegorz POGORZELSKI z Wałbrzycha – pokonując dystans z czasem 7 godz. i 43 minut. Pierwszą kobietą była Izabela WILL z Lublina, która ukończyła bieg z czasem 11 godz. i 37 minut.

Zakończenie imprezy odbyło się na jednym z najwyżej położonych stadionów w Polsce. Puchary i nagrody podczas ceremonii dekoracji wręczali; Paweł Sosialuk – Z-ca Burmistrza Boguszowa-Gorc, Jolanta Woźniak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach, Adam Górecki – Wójt Gminy Czarny Bór, Leszek Świętalski – Wójt Gminy Stare Bogaczowice oraz przedstawiciele pana Tadeusza Ratajczaka – prezesa Firmy ENITRA.