Już 25 czerwca w Boguszowie-Gorcach powitamy biegaczy, którzy wezmą udział w 32 ½ edycji ultramaratonu górskiego pn. Sudecka Setka oraz w Nocnym Maratonie Górskim. Zapisy trwają do 24 czerwca: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5970

Sudecka100 jest najstarszym w Polsce nocnym biegiem górskim na dystansie 100 km. Zadebiutowała w 1989 roku i od tej pory powraca co roku z coraz większym rozmachem. Po raz pierwszy Sudecka 100 zagościła w Boguszowie-Gorcach w 1995 roku. Od tego czasu impreza mocno ewoluowała - od kilkudniowej wędrówki do statusu ultramaratonu. Jedno pozostało niezmienne – Boguszów-Gorce nadal jest domem tego niepowtarzalnego wydarzenia biegowego.
Trasa przebiega drogami leśnymi, polnymi Gór Wałbrzyskich i Kamiennych, przez szczyty Trójgarbu, Chełmca, Dzikowca i Lesistej Wielkiej. W biegu mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Dla Zawodników niepełnoletnich dostępny jest dystans 42 km. Zawodnicy pełnoletni mogą wybrać Maraton (42 km) lub pełny dystans 100 km.
Kolejne edycje biegu przyciągały coraz większą liczbę Biegaczek i Biegaczy. Rekordową frekwencję odnotowano w 2018, gdy na starcie 30. edycji Sudeckiej Setki stanęły 563 osoby.

Więcej informacji na: www.sudecka100.pl.