W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o ograniczenie osobistych wizyt w komendzie Straży Miejskiej Boguszowa- Gorc. W przypadku otrzymania wezwania, osoby proszone są najpierw o kontakt telefoniczny na numer telefonu ( 74 ) 8449- 293 lub za pomocą e- mail: strazmiejska@boguszow-gorce.pl .
Informujemy jednocześnie o maksymalnym ograniczeniu przyjmowania i realizacji zgłoszeń interwencyjnych, przekazywanych drogą telefoniczną. Dyżurni przekazywać będą do realizacji tylko i wyłącznie zgłoszenia priorytetowe dotyczące:
  • zagrożenia zdrowia i życia ludzi,
  • popełnienia przestępstwa,
  • naruszania przepisów prawa o ruchu drogowym, *ale tylko i wyłącznie tych, które zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego i bezpieczeństwu pieszych a także przypadków nieuprawnionego zajmowania miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. *
Do odwołania patrole straży miejskiej *nie będą* kontrolować nieruchomości w zakresie gospodarki odpadami oraz sprawdzać palenisk przydomowych w zakresie przestrzegania tzw. „uchwały antysmogowej”, za wyjątkiem sytuacji mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Niniejsze ustalenia obowiązują do odwołania.
Sławomir Stokłosa
Komendant Straży Miejskiej
Boguszowa- Gorc