Po dość długich oczekiwaniach związanych z niekorzystną aurą pogodową, nareszcie pełną parą ruszyły prace budowlane przy placu „Sprawny Maluch” w Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Boguszowie – Gorcach

projekt jest realizowany przy współudziale Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” . Wraz z poprawą pogody zaczął się I etap prac przy „Sprawnym Maluchu”, którym był remont ścian otaczających skwer, gdzie powstanie plac zabaw.

W prace remontowe zaangażowani zostali robotnicy miejscowego ZGM, którzy dzielnie i niestrudzenie dzień po dniu zbijali stary tynk ze ścian, następnie nakładali zaprawę i gładzili je, aby spełniały one wszelkie wymogi bezpieczeństwa, a także sprawiały dobre wrażenie estetyczne. W tym samym czasie na placu prowadzony był szereg innych prac, które przyczynią się do powstania zakątka, gdzie dzieci będą mogły miło i aktywnie spędzać czas. Wykonanie, przygotowanie, zamontowanie, pomalowanie a na samym końcu zamontowanie piaskownic to kolejny bardzo ważny element, dzięki któremu dzieci będą mogły stworzyć swój mały azyl, w którym uwielbiają bawić się.

Dzięki pomocy rodziców udało się napełnić piaskownicę piaskiem, choć kosztowało to Panów nie lada wysiłek – noszenie 4 ton piasku wiaderkami, niejeden z nich przypłacił odciskami na dłoniach, ale mimo tego Panowie spisali się doskonale i z uśmiechem na ustach zakończyli swoją misję. W dalszej kolejności powstaje pojazd, gąsienica z opon oraz gra w chłopka, a także montowane są zabawki edukacyjne, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać sprawność nie tylko fizyczną, ale też intelektualną.

Mamy nadzieję, że robotnikom, rodzicom i wolontariuszom nie zabraknie sił i chęci do realizacji tego zadania, gdyż przed nami jeszcze sporo prac wykończeniowych . Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają nas i pomagają we wszystkich pracach – zapłatą będą uśmiechnięte twarze naszych małych przedszkolaków :)