SZANOWNI MIESZKAŃCY,
Urząd Miejski w Boguszowie – Gorcach
Wydział Inwestycji Miejskich

serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Boguszów – Gorce na temat Programu “Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 czerwca 2022 r.
w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego, Pl. Odrodzenia 1
w Boguszowie – Gorcach (wejście od ulicy).
o godz. 15 00

Program skierowany jest do: osób fizycznych będących właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Spotkanie poprowadzi Doradca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.
Dotacje w programie "Czyste Powietrze" realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska można przeznaczyć na wymianę, zakup i montaż źródeł ciepła, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ocieplenie przegród budowlanych, stolarkę okienną i drzwiową oraz dokumentację projektową i audyt energetyczny.