Ruszył nabór projektów w konkursie edukacji ekologicznej EKOczynni.
W ramach przedsięwzięcia szkoły mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości aż do 50.000 zł na realizację własnych przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
Program edukacyjno-ekologiczny EKOczynni jest skierowany do szkół ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie organizuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest edukacja ekologiczna, kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów oraz wsparcie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy:
1. EKO-PROJEKTY – konkurs dla szkół. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy od 3 do 10 uczniów. Mogą one zgłosić projekt związany z ochroną środowiska, który już realizują, lub przygotować plan realizacji zupełnie nowego przedsięwzięcia. Zespoły mogą wnioskować o granty aż do 50 000 zł. Co najmniej cztery projekty otrzymają dofinansowanie na realizację. Dodatkowo do najlepszych szkół trafią nagrody finansowe, a uczniowie otrzymają praktyczne eko-zestawy.
Szczegółowe informacje: https://eko-czynni.pl/konkurs-dla-szkol/
2. EKO-ART – konkurs dla uczniów. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu, który w oryginalny sposób przedstawi wybrany problem ekologiczny współczesnego świata. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast. Na autorów czekają nagrody. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 20.06.2021 r.
Szczegółowe informacje: https://eko-czynni.pl/konkurs-dla-uczniow/

Źródło oraz szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie https://eko-czynni.pl Na stronie zostały szczegółowo opisane zasady uczestnictwa w konkursie dla uczniów oraz dla szkół, a także najczęściej zadawane pytania.