W sobotę 3 września na placu przed remizą OSP Boguszów odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu ratowniczego typu "quad". Pojazd został zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu w ramach budżetu obywatelskiego 2016.

Na czele ze Starostą Powiatu Wałbrzyskiego panem Jackiem Cichurą i Przewodniczącą Rady Miasta panią Sylwią Dąbrowską na uroczystość przybyli Radni Miasta Boguszowa-Gorc, przedstawiciele KM PSP Wałbrzych, Członek Prezydium ZG ZOSP RP dh Ireneusz Niedźwiedzki, przedstawiciele OSP Gorce oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Czterokołowiec to Polaris Sportsman 570 Touring, dwuosobowy pojazd z silnikiem o mocy 45 KM, wyposażony m. in. w sygnały świetlno-dźwiękowe, wyciągarkę o mocy 1500 kg. Strażakom z Boguszowa pojazd będzie służył do transportu ludzi i sprzętu w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w trudno dostępnych miejscach.
 
Projekt strażaków z Boguszowa poparło 1260 mieszkańców Boguszowa-Gorc, co tym samym daje najlepszy wynik nie tylko w gminie, ale również w skali całego powiatu.