Czujesz czasem, że zadania w organizacji cię zasypują? Brakuje Ci czasem rąk do pracy? Nie martw się: część z nich możesz zlecić (bezpłatnie) wolontariuszom zarejestrowanym na TuDu.org.pl!

Już ponad 2100 e-wolontariuszy czeka na TuDu.org.pl na zadania od twojej organizacji!

TuDu.org.pl – co to takiego?

TuDu to internetowa społeczność e-wolontariuszy – osób, które pomogą Twojej organizacji przez Internet w różnych zadaniach, najlepiej takich, które zajmą do 3 godzin pracy. Co ważne, TuDu to nie jest zwykła tablica ogłoszeń: na TuDu nie tylko zamieścisz zadanie, ale także odbierzesz rozwiązanie i wystawisz wolontariuszom ocenę. Z TuDu nie musisz już używać maila, telefonu, czy organizować spotkań z wolontariuszami, bo cała współpraca odbywa się online, na TuDu. Po prostu: zamieszczasz na TuDu zadanie i odbierasz na TuDu rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu!

W jakich zadaniach pomagają e-wolontariusze TuDu?

Między innymi w zadaniach związanych z:

PROMOCJĄ, np. napisanie informacji prasowej i treści do newslettera, przygotowywanie „paczki prasowej” (press pack), konsultowanie pomysłu na materiały promocyjne, czy na hasło reklamowe. FACEBOOKIEM, np. pisanie postów, czy wyszukiwanie multimediów do postów.

FUNDRAISINGIEM, np. opracowanie oferty dla potencjalnych partnerów darczyńców, przygotowanie bazy potencjalnych darczyńców/partnerów czy wyszukiwanie możliwych źródeł finansowania. PISANIEM, np. artykułów, wykonaniem tłumaczenia, czy korektą tekstu.

GRAFIKĄ, np. zaprojektowaniem logotypu, ulotki, czy plakatu.

MULTIMEDIAMI, np. przycięcie filmiku, montaż fotocastu ze zdjęć, przygotowanie animacji.

STRONAMI WWW, np. stworzenie prostej strony na WordPress/ Joomla/ innym CMS. WYSZUKIWANIEM INFORMACJI, np. szukanie pomysłów na to, gdzie promować projekt.

E-wolontariusze TuDu pomogą ci we wszystkim, co da się zrobić przez Internet w czasie do 3h.

Jak zacząć?

Wejdź na TuDu.org.pl i załóż bezpłatne konto dla twojej organizacji. Po zalogowaniu od razu możesz zacząć tworzyć zadania dla e-wolontariuszy. W formularzu dodawania zadania na TuDu.org.pl znajdziesz przykładowe treści ponad 30 różnych zadań – możesz je skopiować i wkleić na TuDu, podstawiając swoje dane. Do twojej dyspozycji jest również zespół moderatorów TuDu, którzy chętnie wesprą cię na wszystkich etapach korzystania z platformy.

Co zyskujesz?

Zyskujesz czas.

Nie musisz szukać wolontariuszy – oni już tu na ciebie czekają.

Nie musisz używać maila, telefonu, czy organizować spotkań – cała współpraca odbywa się online, na TuDu.

Po prostu: zamieszczasz na TuDu zadanie i odbierasz na TuDu rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu. Do dzieła! Zacznij działać na TuDu już dziś! Korzystanie z TuDu jest bardzo proste! BEZPŁATNE!!!

Jeśli jednak będziesz potrzebował/a wsparcia, polecamy broszurę informującą, co to jest i jak działa TuDu (do pobrania poniżej).