XXX – lecie Towarzystwa Przyjaźni Polsko–Francuskiej oddział Wałbrzych przyciągnęło do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach ponad 120 osób. Wrażeń i wzruszeń było co niemiara a to za sprawą wyjątkowego jubileuszu, jak również wybitnego duetu artystów operowych

Instytucja od zawsze wspiera tak ciekawe inicjatywy, w zeszłym roku Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach była organizatorem XX – lecia Chóru Frankofonów. Spotkania Towarzystwa odbywają się regularnie w Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach, ponieważ miasto do dziś zamieszkuje znaczna liczba reemigrantów z Francji. Honorowym gościem wieczoru był starosta wałbrzyski Józef Piksa. Wśród gości byli również burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa oraz prezes Domu Bretanii z Wałbrzycha Bogdan Król, a także przewodnicząca Stowarzyszenia na Dolny Śląsk Reemigrantów z Francji Władysława Wojcieszak, wszyscy nie  kryli zachwytu organizacją i przebiegiem imprezy.

Po części oficjalnej goście wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu gwiazd Teatru Muzycznego w Gliwicach Najry Ayvazan i Tomasza Białka. Utalentowanemu duetowi akompaniowała na pianinie Grażyna Griner, a konferansjerka zajął się w lekki i dowcipny sposób Jacek Nowosielski. . Uhonorowanie reemigrantów z Francji tak przemiłym wieczorem zasługuje na największe pochwały – mówi starosta Piksa.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę Elżbiety Gajewskiej – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, która jak zwykle stanęła na wysokości zadania.