Nareszcie jest! Nowa sala ślubów jest już umeblowana i wyposażona. W minioną sobotę, w uroczystym nastroju, pierwsza para zawarła w niej związek małżeński.

O potrzebie urządzenia nowej sali ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Boguszowie-Gorcach słychać było od dawna. Poprzednia nie była elegancka, a jej wystrój zdradzał znaczny upływ czasu i nie odpowiadał obowiązującym w tej kwestii standardom.
Nowa sala ślubów mieści się w Ratuszu, jednak wchodzimy do niej  jak do dawnej restauracji „Ratuszowa” -  odrębnymi drzwiami pod wieżą, na prawo od drzwi głównych do Urzędu Miasta. W środku wita nas przestronny, jasny korytarz –  elegancka poczekalnia z kanapami i kwiatami, z której kierujemy się do sali głównej, gdzie odbywa się uroczystość zawarcia małżeństwa. Sala została wyposażona w system nagłośnienia oraz dostosowana  do potrzeb osób  niepełnosprawnych.

W sobotę, 13 października br., o funkcjonalności nowej sali ślubów mogli przekonać się Joanna i Dorian,  pierwsza  para, która powiedziała sobie „tak” w tym eleganckim miejscu. Młodym życzymy wiele szczęścia na nowej drodze życia i zachęcamy inne młode pary do zawarcia związku małżeńskiego w Boguszowie-Gorcach w nowej sali ślubów tuż przy najwyżej położonym rynku miejskim w Polsce (591,58 m n.p.m.).
Rewitalizacja tego miejsca była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej na zadanie pn. „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Boguszowa-Gorce”.