Piękni ludzie...

nie z powodu urody czy stroju, piękni wewnętrznie. To piękno to siła, odwaga, potrzeba i chęć działania. 5 grudnia. Te osoby zaprosili dzisiaj do Urzędu Miasta Zastępca Burmistrza Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała i Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Urbaniak.

Dwaj kominiarze, Mateusz Mróz oraz Paweł Zieliński zareagowali na ulatniający się gaz ratując życie i mienie mieszkańców. Pan Mariusz Rosiński, wraz z partnerką Henryką Potocką uratowali tonącego wędkarza. Pani Ewa Pawlak uratowała człowieka leżącego na ulicy udzielając mu pierwszej pomocy. Dawid Mazurek, jedyny wolontariusz wśród wolontariuszek, zaangażował mieszkańców Gminy Boguszów – Gorce w zbiórkę zniczy oraz Kawiarenka Choco&Latte, która chętnie udostępnia swój lokal na różne akcje charytatywne.
Burmistrz i Przewodniczący podziękowali i pogratulowali wszystkim razem i każdemu z osobna. Statuetka, którą lokalni bohaterowie, bo tak należy o nich powiedzieć, otrzymali, ma im przypominać, że to, co zrobili było ważne i wyjątkowe.