Partnerstwo miast to okazja do wielu spotkań. Ma ono ogromne znaczenie dla zrozumienia kultur i stylów życia. Integracja mieszkańców, nawiązujące się osobiste przyjaźnie, szczególnie między młodymi ludźmi stanowią podstawę dla rozwoju łączących miasta stosunków.

Każde spotkanie, każdy kontakt międzyludzki owocuje, gdyż zawsze można coś dać od siebie i coś otrzymać...temu przesłaniu przyświecało spotkanie przedstawicieli miast partnerskich Boguszowa-Gorc i Smiric w Czechach, które odbyło się 26 lutego br. w Urzędzie Miejskim Boguszowa-Gorc. We wspólnym omawianiu ramowego planu współpracy na rok 2015 prócz władz obu miast uczestniczyły również dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Dyskutowano na temat dotychczasowych działań jak rónież o nowych przedsięwzięciach.

 

   Niedługo przed tym spotkaniem, na zaproszenie władz miasta partnerskiego Radzionków Przewodnicząca Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach oraz Sekretarz Miasta Boguszowa-Gorc uczestniczyły we wzniosłym wydarzeniu jakim było otwarcie "Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku" w Radzionkowie. Centrum upamiętnia dziesiątki tysięcy osób wywiezionych do niewolniczej pracy na wschód. W otwarciu uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski. Panie przekazały na ręce Burmistrza Miasta Radzionków upamiętniającą to wydarzenie jak i udział w nim naszego miasta tabliczkę okolicznościową.