Obwodnica Boguszowa-Gorc coraz bliżej!
W środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o dofinansowaniu budowy 51 kolejnych obwodnic w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Na liście znalazła się obwodnica m. Boguszów-Gorce.
Szczęśliwe wiadomości przekazali dziś podczas konferencji prasowej w Boguszowie-Gorcach, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska, wiceburmistrz Boguszowa-Gorc Agnieszka Więckiewicz oraz dyrektor ds. inwestycji w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei Mariusz Wawro.
Dofinansowanie dla naszej gminy z rządowego funduszu wynosi ponad 46 mln złotych i stanowi aż 70 % przewidywanej kwoty inwestycji, co w skali kraju stanowi bardzo dobry wynik. Jak podkreślił Wicemarszałek Grzegorz Macko, pozostała część kwoty zostanie w całości pokryta z budżetu województwa.
Burmistrz Sylwia Dąbrowska zaznaczyła, że budowa obwodnicy jest inwestycją bardzo ważną i od dawna oczekiwaną przez mieszkańców naszego miasta, która znacznie przyczyni się do poprawy jakości ich życia, a także do utworzenia nowych terenów inwestycyjnych.
Jak poinformował dyrektor Mariusz Wawro, w ramach inwestycji powstanie 4,5-kilometrowy odcinek nowoczesnej drogi klasy G.
Szacuje się, że w połowie przyszłego roku rozpoczną się prace inwestycyjne.