W dniu 02 grudnia br. w godzinach popołudniowych Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach gościła miłośników kotów oraz społecznych opiekunów kotów wolno żyjących z terenu naszej gminy.
Podczas spotkania pn. „Kocie sprawy” Joanna Sobina z Findacji Na Pomoc Zwierzętom mówiła o kotach wolno żyjących, ich statusie, sposobach w jakich możemy im pomóc jednocześnie nie szkodząc. Można było także sporo dowiedzieć się o opiece nad kotami domowymi, ich najczęstszych schorzeniach, sposobie żywienia oraz pielęgnacji, o czym opowiedziała lek. wet. Wioletta Barnach.
W końcowej części spotkania Grzegorz Zając, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska w urzędzie miejskim przedstawił działania gminy oraz ponoszone na rzecz zwierząt wydatki, a Burmistrz Sylwia Dąbrowska zapewniła o dalszej pomocy w tym zakresie. Następnie zaproszeni na spotkanie opiekunowie kotów wolno żyjących z Boguszowa-Gorc odebrali zakupione przez gminę domki oraz karmę dla czworonogów, którymi zajmują się na co dzień