W ramach projektu edukacyjnego „Dojrzewanie, płciowość, seksualność i odpowiedzialność” w Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach odbyło się spotkanie dla uczniów klas III z lekarzami pracującymi na co dzień w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Wałbrzychu.

Realizacja programu odbyła się w dwóch grupach, osobno dla dziewcząt i chłopców. Dziewczęta wzięły udział w pokazie multimedialnym i rozmowie z panią dr Wiktorią Rudenko, natomiast z chłopcami spotkał się pan dr Krzysztof Zaranek.

Celem spotkania była szeroko rozumiana edukacja seksualna. Lekarze w zrozumiały i ciekawy sposób zapoznali młodzież z fizjologią działania organizmu młodego człowieka, a przede wszystkim zaznajomili uczestników ze skutkami wczesnej inicjacji seksualnej.

Uczniowie poznali naturalne i sztuczne metody zapobiegania ciąży oraz objawy chorób przenoszonych droga płciową. Pozornie trudny i wstydliwy temat okazał się pretekstem do zadawania nurtujących pytań, których czasami wstyd zadać rodzicom. Organizatorami spotkania były panie Beata Kępa oraz Agnieszka Sosialuk, które składają podziękowania Dyrekcji szpitala i lekarzom.