W dniu 03 maja 2016 roku w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym Góra Dzikowiec odbyły się zawody Nor-DZIK Walking Dzikowiec 2016 pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc, Waldemara Kujawy. W Nor-Dziku wzięło udział 76 osób z Dolnego Śląska m.in. z Wrocławia, Strzegomia, Lubina, Ścinawki, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Marciszowa, Sędzisławia, Mokrzeszowa, Grzęd, Czarnego Boru a także Boguszowa – Gorc. Nie zabrakło uznanych zawodników jak Bogdan Grygorowicz Mistrz Świata, wielokrotny Mistrz Polski, Trener i Międzynarodowy Instruktor z KS METRACO – Polkowice.

Zawodnicy ścigali się na dystansach 6,5 km, 13 km, i 19,5 km, u podnóża Dzikowca na trasie przygotowanej w postaci pętli. Po zakończonym marszu każdy zawodnik otrzymywał pamiątkowy medal oraz drobny poczęstunek i ciepłą herbatę. Podczas ceremonii dekoracji dyplomy, medale oraz nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczali: Paweł Sosialuk – Z-ca Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc, Elżbieta Bieniek-Budz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz sędzia zawodów Mirosław Jałocha.

Ogromne podziękowania za pomoc przy realizacji imprezy składamy Sędziom oraz Wolontariuszom. Organizatorzy: Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Góra Dzikowiec. Dziękujemy Wszystkim za udział w zawodach Nor-DZIK Walking Dzikowiec i zapraszamy na kolejną edycję za rok.