Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych mieszkańców oraz społecznym oczekiwaniom, Straż Miejska Boguszowa- Gorc od dnia 3 lutego bieżącego roku przejęła od kolegów z OSP Boguszów zadanie dowozu seniorów - osób niepełnosprawnych z I grupą inwalidzką, do punktów szczepień przeciw wirusowi SARS- Cov- 2, tej zarazie XXI wieku...
Dokąd wozimy?
Dowozy realizowane są do trzech punktów szczepień, w których mieszkańcy Boguszowa- Gorc zostali zarejestrowani na szczepienie.
Są to:
- NZOZ  ZDROWIE przy ul. Wałbrzyskiej 19 w Boguszowie- Gorcach;
-Zakład Lecznictwa Odwykowego Dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze ul. Parkowa 8;
-punkt szczepień w Centrum Nauki i Sztuki STARA  KOPALNIA przy ul. Piotra Wysockiego 29 w Wałbrzychu.
Dla usprawnienia wyjazdów przypominamy, że przed wyjazdem do punktu szczepień w Boguszowie należy być gotowym do wyjazdu na kwadrans przed wyznaczoną godziną przyjęcia w punkcie szczepień, do punktów szczepień w Starej Kopalni na 30 minut, natomiast do punktu szczepień w Czarnym Borze  czas ten wynosi 40 minut przed wyznaczoną godziną przyjęcia.
Jak zgłosić potrzebę wyjazdu?
W Urzędzie Miejskim Boguszowa- Gorc utworzono specjalny punkt przyjęć takich zgłoszeń. Wystarczy zadzwonić pod  przeznaczony tylko do przyjmowania zgłoszeń numer telefonu i uzgodnić z urzędnikiem szczegóły wyjazdu.
Podajemy do wykorzystania ten  telefon: 533 884 767.
Prosimy dzwonić w godzinach:
pomiędzy 8:00 a godz.: 15:00 od poniedziałku do czwartku, w piątki od 8:00 do 14:00.
Inauguracyjny dowóz miał miejsce w dniu dzisiejszym na trasie z dzielnicy Kuźnice Świdnickie do punktu szczepień ulokowanego na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Dowieziona na szczepienie Seniorka liczy sobie 96 lat życia. Do życzeń 100 lat, złożonych przez kierującego radiowozem strażnika, dołączają się pozostali służący mieszkańcom Strażnicy Miejscy Boguszowa- Gorc.


Sł. St.