24 października uczniowie klas III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie – Gorcach po raz kolejny uczestniczyli w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Na Festiwal, który jest imprezą popularnonaukową zostali zaproszeni przez Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu. W atrakcyjnej i zrozumiałej dla dzieci formie zostały zaprezentowane osiągnięcia nauki.
Spotkanie stanowiło ciekawą i zróżnicowaną tematycznie ofertę, która obejmowała warsztaty naukowe z dziedziny fizyki i chemii,  zajęcia z zakresu grafiki komputerowej oraz  łamigłówki i zagadki matematyczne.
Wkraczając w „Chemiczny i Fizyczny świat wyobraźni”, uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest „Kula Plazmowa”, próżnia oraz masa nienewtonowska.  Dali się również zwieść iluzji, przyglądając się złudzeniom optycznym.
W tajniki i zawiłości wiedzy, wykazując dużo cierpliwości wprowadzali przybyłych gości nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych. Dzięki ich pracy, wysiłkowi i zaangażowaniu, które włożyli zarówno w przygotowania, jak i w prowadzone zajęcia, festiwal był ciekawą lekcją pozwalającą spojrzeć na naukę z innej perspektywy.